۱۳۹۵/۱۱/۰۹
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور

موفقیت خراسان شمالی در بیمه همگانی واحدهای روستایی منعکس شد

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور در همایش ملی زلزله ، مدیریت بحران و دورنمای آینده : تنها خراسان شمالی بیمه همگانی واحدهای روستایی را در سطح کشور داشته است که این موضوع به رئیس جمهور گزارش شده است.

مهندس محمد فرید لطیفی که در نخستین همایش ملی زلزله ، مدیریت بحران و دورنمای آینده سخن می گفت تصریح کرد در حال حاضر کمتر از 10 درصد واحدهای کشور بیمه شده است در حالی که مبحث بیمه یکی از مهمترین موضوعات در مدیریت مخاطرات محسوب می شود و با این چالشها هنوز به اهداف مدنظر نرسیده ایم اما تلاش می شود با تصویب و اجرایی شدن لایحه بیمه همگانی ، بر این چالشها فائق آییم .
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با اذعان به اینکه برنامه عملیات اضطراری در بسیاری از حوزه های مدیریتی کشور تدوین نشده است ، ابراز امیدواری کردند با همکاری مجلس شورای اسلامی خلاهای سازمان مدیریت بحران کشور رفع شوند.
وی از نظارت به عنوان شاه کلید مباحث مرتبط با بحران یاد کرد و افزود : نظارت بر ساخت و ساز و سازه ها اعم از استاندارد سازی مصالح ، مقاوم سازی ابنیه و اماکن موجود و تشدید نظارت بر ساخت و سازهای جدید در این حوزه حائز اهمیت است.
مهندس لطیفی با انتقاد از جانمایی بر ساخت و ساز های جدید و حتی یعضی از طرحهای مسکن مهر در حریم رودخانه و مسیل ها ، لزوم بهره گیری از تجارب کشور های پیشرو در مقابله با حوادث طبیعی و بحران ها را یادآور شد و تسریع کرد کارها باید اصولی باشد و حق الناس و مساعل شرعی را هم در نظارت بر ساخت و سازها و حفظ جان و مال افراد مورد توجه قرار دهیم تا تعابیری مثل بحران مدیریت کشور را شاهد نباشیم.
وی تغییر نگاه و اولویت های مردم و مسئولان را در مسائل مرتبط با حوادث و بحران ها خواستار شد و گفت در کشور هنوز نگاه غالب اولویت دادن به مدیریت مسائل پس از بحران است در حالی که باید اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرار گیرد و سازمان مدیریت بحران کشور هم بیشتر برای برنامه ریزی و مدیریت اقدامات پیش از وقوع مخاطرات 18 گانه کشورمان شکل گرفته است .
 


منبع : اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده